HMS-utvalget

Fagforeningens Helse, Miljø og Sikkerhets-utvalg skal være våre verneombud, tillitsvalgte og medlemmers resurssenter i arbeidsspørsmål.

Utvalget har jevnlige møter og behandler saker som bransjen er opptatt av. Utvalget arrangerer en årlig HMS-konferanse og dagskonferanser etter behov. Utvalget skal kartlegge vernetjenesten i fagforeningens klubber og skape gode relasjoner til / for HVO og VO i bedriftene, samt skape nettverk for HVO. HMS Utvalget gjennomfører en rekke byggeplass besøk for å kartlegge generell HMS standard, stillaser, spise- og vaske fasilitetene, EL - Sikkerhet og trivsel på arbeidsplassene. Har du en plass vi bør besøke?

 

Arne Varhaug, Sønnico

Leder

arne.varhaug@sonnico.no, arne.varhaug@lyse.net

90 95 34 48

Reidar B.Skjold, Aibel

Medlem

reidar.skjold@haugnett.no

41 31 07 55

Truls Hugo Hermansen, Cofely Fabricom

Medlem

Terje Hansen, Aker Solutions MMO

Medlem

terje.hansen2@akersolutions.com

99 34 76 03

Erdogan Cayli, Apply Sørco

Medlem

erdogan.cayli@applysorco.no, klubbmail@applysorco.no

93 41 24 63

Bjarne Hustoft, Ryfylke Elektro

Medlem

bjarne.hustoft@haugnett.no, bjarne@ryfylke-elektro.no

95 16 53 25

Roald Clausen, Apply TB Stavanger

Varamedlem

roald.claussen@apply.no

95 23 37 35

Ingar Saua, Sauda Installasjon

Varamedlem

i-saua@online.no

41 54 19 76

Roar Gjesdal, Cofely Fabricom

Varamedlem

Roar.Gjesdal@fabricom.no

Anne- Margrethe Værnes

Varamedlem

ann.mikalsen@bravida.no